Aaron Brink, ylli porno, babai i klubit të Kolorados Q i dyshuari për të shtëna, Anderson Lee Aldrich, nxjerr jashtë homofobisë


Luftëtari i MMA dhe aktori pornografik Aaron Franklin Brink reagoi menjëherë kur mësoi se djali i tij 22-vjeçar ishte akuzuar për therjen e pesë personave dhe plagosjen e 18 të tjerëve në një sulm masiv në një klub nate në Kolorado Springs që i shërbente komunitetit LGBTQ fundjavën e kaluar.

Një avokat mbrojtës thirri të dielën mbrëma dhe i tha Brink, i cili jeton në Kaliforninë Jugore, se Anderson Lee Aldrich ishte arrestuar për masakrën e Club Q.

“Ata filluan të më tregonin për incidentin, një të shtëna që përfshinte shumë njerëz,” tha Brink në një intervistë jashtë shtëpisë së tij në San Diego me CBS 8 të martën. “Dhe më pas zbulova se ishte një bar homoseksual. ai homoseksual?” Unë u tremba, ‘Drit, a është ai homoseksual?’ Dhe ai nuk është homoseksual, kështu që unë thashë, ‘Phhewww…'”

Brink, i cili është shfaqur në filma si Shefi im MILF 8, Unë dua të ndyrëdhe Latina Slut Academy, i tha CBS 8, “Ju e dini që mormonët nuk bëjnë homoseksualë. Ne nuk bëjmë homoseksualë. Nuk ka homoseksualë në kishën mormone. Ne nuk bëjmë homoseksualë.” (Kisha Mormone ka konfirmuar se Aldrich ishte një anëtar, por kishte qenë jashtë veprimit për disa kohë.)

Në një padi të ngritur të martën vonë, avokatët e Aldrich, i cili ndryshoi emrin e tij nga Nicholas Franklin Brink në 2016 për t’i shpëtuar të kaluarës së ndyrë të babait të tij, thanë se Aldrich është jobinar dhe thanë “ata përdorin përemrat ajo/ata”.

Megjithatë, të dhënat e rezervimit thonë se gjinia e Aldrich është mashkull. Për më tepër, në mesazhet me tekst nga dita e të shtënave, të treguara në Daily Beast nga një burim i afërt me Aldrich, nëna e Aldrich iu referua djalit të saj si ai dhe ai.

Daily Beast nuk mundi të kontaktonte Brink për koment. Një telefonatë të mërkurën në mëngjes në një numër në emër të gruas së Brink iu përgjigj një grua që nuk pranoi të jepte emrin e saj, duke thënë se ajo ishte një “e afërme”.

“Ne po e marrim atë ditë pas dite,” tha ajo për Daily Beast. “Nuk ka asgjë për të bërë në të vërtetë pasi gjithçka është thënë dhe bërë.”

Aldrich thuhet se hapi zjarr në Club Q pak para mesnatës së 19 nëntorit përpara se të nënshtrohej nga dy kalimtarë. Aldrich fillimisht u shtrua në spital me lëndime të panjohura, por u transferua në burgun e Qarkut El Paso të martën, sipas autoriteteve.

Anderson Lee Aldrich u shfaq në gjykatë përmes lidhjes video të mërkurën.

Gjykata e Qarkut El Paso

Aldrich, Brink dhe nëna e Aldrich, Laura Voepel, ndër të tjera, kanë ngritur prej kohësh flamuj të kuq në familje, tha një anëtar i familjes për Daily Beast menjëherë pas arrestimit të Aldrich.

“Nuk dua të bëj asgjë me atë pjesë të familjes”, tha i afërmi, duke kërkuar që emri i tyre të mos përdoret për të shmangur më kontaktet me ta. “Ata kanë pasur gjithmonë probleme, shumë e shumë probleme… Unë jam krejtësisht i neveritur me atë anë të familjes tani”.

Në intervistën e Brink me CBS 8, ai kërkoi falje për veprimet e supozuara të Aldrich, duke thënë se “nuk ka asnjë justifikim për të vrarë njerëz. Kur vret njerëz, diçka nuk është në rregull. Kjo nuk është përgjigja.”

Njëkohësisht, Brink, një përdorues i metamfetaminës që po shërohej, i cili dikur u shfaq në reality show Ndërhyrjatha “lavdërim [Aldrich] për sjellje të dhunshme shumë herët. I thashë se funksionon. Është e drejtpërdrejtë dhe ju merrni rezultate të menjëhershme.”

Brink tha gjithashtu se nuk e dinte që Aldrich ishte gjallë, duke i thënë CBS 8 se Voepel e telefonoi në vitin 2016 dhe tha se djali i tyre kishte ndryshuar emrin në Anderson Lee Aldrich dhe më pas kreu vetëvrasje.

“Mendova se ai kishte vdekur,” tha Brink. “Kam vajtuar humbjen e tij. Unë pata një avari dhe mendova se kisha humbur djalin tim… Nëna e tij më tha se ai ndryshoi emrin e tij sepse unë mora pjesë Ndërhyrja dhe unë kisha qenë një aktor porno.

Një deklaratë e noterizuar e depozituar në një gjykatë të Teksasit pothuajse saktësisht një muaj përpara se Aldrich, ende Nicholas Brink, të mbushte 16 vjeç, thotë, “Minor dëshiron të mbrojë veten + të ardhmen e tij nga babai i tij i lindjes + historia e tij kriminale. Babai prej disa vitesh nuk ka pasur asnjë kontakt me një të mitur.”

Isaiah J. Downing/Reuters

Gjashtë muaj më parë, Brink tha se një Aldrich shumë i gjallë e thirri atë në mënyrë të paqartë. Të dy nuk kishin folur me njëri-tjetrin për gjashtë vjet, por biseda u kthye shpejt në një ndeshje sparring, thotë Brink.

“Ai është i inatosur,” tha Brink, i cili e përshkroi veten si një republikan konservator në intervistë, për CBS 8. “Ai është i inatosur me mua. Ai dëshiron të godasë plakun.

Edhe para të shtënave në Club Q, Aldrich u akuzua për përdorim të dhunës.

Vitin e kaluar, Aldrich u arrestua pasi policia kërcënoi se do të hidhte në erë shtëpinë e Voepel në Kolorado Springs. Akuzat u hoqën më vonë dhe ligjet e flamurit të kuq të Kolorados, të cilat do të kishin lejuar policinë të kapte armët e Aldrich, me sa duket nuk u shkaktuan. (Pushka e përdorur në të shtënat në Club Q është blerë ligjërisht, sipas raportimeve.)

Brink, i cili bëri kohë federale për importimin e marijuanës në fund të viteve 1990, tha se ai ende e do Aldrich në dritën e akuzave dhe u kërkoi falje viktimave.

“Më vjen keq për humbjen tuaj,” tha ai për CBS 8. “Jeta është kaq e brishtë dhe e çmuar. Jeta e atyre njerëzve ishte e çmuar. E dini, ato janë të vlefshme. Ata ndoshta janë njerëz të mirë. Nuk është diçka për të cilën vret dikë. Më vjen keq që e lashë djalin tim”.

Aldrich doli në gjykatë për herë të parë të mërkurën pasdite. Ai u urdhërua të mbahet pa kusht.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *