Ghislaine Maxwell refuzon t’u kërkojë falje viktimave në intervistën e parë në burg, ankohet për Tofu në burg


Ghislaine Maxwell, ish e dashura e Jeffrey Epstein, e cila u burgos në vitin 2021 për trafikim të fëmijëve, ka refuzuar t’u kërkojë falje viktimave të saj. ajo besonte se Epstein ishte vrarë.

Në një intervistë në burg me Daphne Barak në TalkTV të Britanisë me titull

Jeremy Kyle Live: Ghislaine prapa hekurave, Maxwell, e cila po vuan 20 vjet për rolin e saj në kujdesin e grave dhe vajzave të reja për abuzimin e Epstein, tha gjithashtu se ajo besonte se Princi Andrew nuk e takoi kurrë viktimën e Epstein, Virginia Giuffre dhe se një foto e famshme e Andrew me krahun e tij rreth mesit të zhveshur të Giuffre, e marrë kur ajo ishte 17 vjeç, është një “false”.

Andrew i pagoi Giuffre-s një pagesë prej shumë milionë dollarësh për të zgjidhur kërkesat e saj jashtë gjykatës pa e pranuar fajin. Ai thuhet se po shqyrton një përpjekje për të rihapur çështjen dhe për të ndryshuar marrëveshjen.

Veçanërisht, Maxwell refuzoi t’u kërkonte falje viktimave të saj në intervistë. Kur u pyet se çfarë do t’u thoshte, ajo u përgjigj: “Unë them se Epstein ka vdekur dhe ata duhet të marrin zhgënjimin dhe zemërimin e tyre kundër autoriteteve që e lejuan.

“Dhe, siç thashë, shpresoj që ato të mbyllen përmes procesit ligjor që ka ndodhur.

“Dhe u uroj atyre, uh…po kalon koha për të jetuar një jetë produktive dhe të mirë në të ardhmen. Dhe kjo është ajo që shpresoj për ta”.

Barak tha në një intervistë se për shkak se Maxwell po planifikonte të apelonte, ajo nuk mund të kërkonte falje sepse kjo do të ishte të pranonte fajin e saj.

Kur u pyet për foton famëkeqe të saj, Andrew dhe Virginia Giuffre, ajo tha: “Epo, është e rreme. Nuk besoj për asnjë çast se është e vërtetë. Në fakt, jam i sigurt që nuk është… Nuk ka pasur kurrë një origjinal… nuk ka asnjë fotografi, kam parë vetëm një fotokopje të saj.”

Maxwell, e cila po mbahet në Institutin Federal Korrektues Tallahassee në Florida, i tha Barak se keqkuptimi më i madh për të ishte se ajo ishte “personi më mizor, më i poshtër dhe më toksik”.

Nuk e dija se ai ishte kaq i tmerrshëm. Dua të them qartë tani, natyrisht, duke parë prapa.

Ajo gjithashtu vuri në dyshim rrëfimin e Giuffre për natën në fjalë me Princin Andrew dhe rrobat që kishte veshur në foto. Ajo tha: “Nuk besoj se ka ndodhur, veçanërisht në mënyrën e përshkruar. Do të kishte qenë e pamundur. Nuk mbaj mend të shkoj atje [the London nightclub] Drifter. Sigurisht që nuk është një veshje që do ta kisha veshur.

“Historitë e saj kanë ndryshuar kaq shumë herë, për atë që ndodh, kur ndodh, si ndodh me versione të ndryshme… Sa herë që ajo flet ka një version tjetër. Në fakt, nëse shikoni intervistën e saj në BBC, në PanoramaBesoj se tha ajo… ai i shtiu në fytyrë. Kjo është hera e vetme që ajo e ka thënë këtë”.

Giuffre e ka akuzuar Maxwell-in se e kishte rekrutuar atë në rrjetin seksual të Epstein-it kur ajo ishte një punonjëse adoleshente në resortin Mar-a-Lago të Presidentit Trump, duke pretenduar se Epstein dhe Maxwell e trafikuan atë te burra të fuqishëm. Në vitin 2015, Giuffre ngriti një padi për shpifje kundër Maxwell, e cila u zgjidh në vitin 2017; Që atëherë, mijëra dokumente nga ai rast janë bërë publike, duke zbuluar akuza të ndyra kundër Princit Andrew, ish politikanëve dhe financuesve të lartë. (Të akuzuarit i kanë mohuar me forcë pretendimet e Giuffre.)

Për vdekjen e Epstein në burg në vitin 2019, e cila u cilësua si vetëvrasje, Maxwell tha: “Unë besoj se ai u vra. Unë u trondita. Pastaj pyesja veten se si ndodhi. Sepse… isha i sigurt se ai do të apelonte.”

Duke folur për marrëdhënien e saj me Epstein, Maxwell tha: “Unë me të vërtetë do të doja të mos e takoja kurrë… Duke parë tani, ndoshta do të doja të kisha qëndruar në Angli. Por përveç kësaj, ju e dini, unë u përpoqa të largohesha dhe të filloja një punë tjetër të re dhe të vazhdoj nga fundi i ’98, ’99. Kështu që do të doja të kisha më shumë sukses duke ecur përpara… Sepse kisha qenë bankier dhe kështu duhet të kisha shkuar deri në fund.”

Ajo shtoi se nuk kishte arsye të dyshonte në Epstein, duke thënë: “Nuk e dija se ai ishte aq i tmerrshëm. Dua të them qartë tani, natyrisht, duke parë prapa. Por në atë kohë, dua të them, ai kishte shumë miq. Ai ishte shok me pothuajse të gjithë ata që mund të mendoni.”

Duke përshkruar rutinën e saj në burg, Maxwell tha: “Të zgjojnë në orën 6 të mëngjesit. Dhe mund të hani mëngjes, i cili përbëhet nga drithëra dhe fruta, zakonisht një copë fruta. Dhe më pas duhet ta rregulloni shtratin tuaj në stilin ushtarak në mënyrë që asgjë të mos dalë jashtë. Duhet të jetë një mënyrë e përshkruar, përndryshe mund të futeni në telashe.”

Ajo tha se si vegjetariane ka luftuar për të ngrënë siç duhet, duke thënë: “Kontrolli i porcionit është shumë i çuditshëm. Dhe nëse jeni në një dietë pa mish si unë, duhet të keni ose humus, gjizë ose tofu, por kryesisht, do të thosha rreth 95 përqind, është tofu nëse ka ndonjë gjë ose fasule. 95 për qind, janë fasule ose përndryshe keni një zëvendësues tofu. Dhe pastaj tofu nuk ka erëza, nuk lejohet asnjë erëza. Pa kripë, as piper apo asgjë. Pra është më shumë se pa shije”.

Avokatja Lisa Bloom e përshkroi intervistën si “një tjetër shuplakë në zorrë” për viktimat e saj, duke thënë se ata ishin “të lumtur që Ghislaine ishte aty ku duhet të ishte; në burg”. Ajo tha se shanset që Andrew të ishte në gjendje të kthente marrëveshjen e tij “nuk kishte asnjë mënyrë”.

Ajo shtoi se nuk ishte “veçanërisht e dobishme” për Andrew që i vetmi “avokat i tij publik” ishte një “trafikant seksi i dënuar që vuante 20 vjet”.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *