I mbijetuari i Klubit LGBTQ, Barrett Hudson, kujton arratisjen e pabesueshme pasi u qëllua 7 herë.


Një i mbijetuar i të shtënave në një shfaqje në Kolorado Springs tregoi nga shtrati i tij në spital herët në mëngjes të dielën se si i shpëtoi vdekjes pavarësisht se u qëllua shtatë herë pas shpine.

Barrett Hudson tha në një transmetim të fshirë në Facebook Live se ai po merrte pjesë në drag show në Club Q kur të shtënat u dëgjuan rreth mesnatës. Sulmi vrau pesë dhe gati i mori jetën Hudson, i cili ishte një nga 18 të plagosurit.

“Unë ia dola,” tha Hudson të dielën. “Nuk e di si dreqin ia dola, por ia dola”.

Hudson tha se ai po bën “shkëlqyeshëm” në rimëkëmbjen e tij, por ende e kujton gjallërisht përvojën e tmerrshme.

Ai pa personin e armatosur të hynte në klub, për të cilin tha se ishte i pasigurt, dhe filloi të qëllonte në turmë. Hudson u përpoq të ikte, por u qëllua shpejt, duke bërë që ai të rrëzohej në tokë ku u qëllua përsëri.

Pavarësisht se ishte i mbushur me plagë plumbash, Hudson tha se vrapoi në derën e pasme të klubit. Më pas ai u hodh mbi një tavolinë dhe u ngjit mbi një gardh me tela me gjemba 10 metra për të shpëtuar, kujton ai.

Hudson tha se ai u largua me shpejtësi nga të shtënat me armë. Në një moment, ai tha se u hodh nga një garazh parkimi dhe përfundimisht arriti në një dyqan komoditeti 7-11 që ishte rreth një çerek milje larg.

Një herë jashtë 7-11, Hudson tha se ai u rrëzua përsëri ndërsa njerëzit u mblodhën për të ndihmuar. Ai kujton sesi Samaritanët e Mirë numëruan vrimat e plumbave në shpinë – “një, dy, tre, pesë, shtatë” – ndërsa ai filloi të mendonte për vdekjen.

“Me të vërtetë mendova se kisha vdekur”, tha Hudson. “Mendova se do të rrjedh gjak deri në vdekje… Më thanë se kisha shtatë vrima plumbash në shpinë. Mendova se kisha vdekur – isha si ‘paqe, bastardë’.

Pastaj Hudson tha se e thirri babanë e tij për t’i thënë se e donte.

Hudson nuk tha se si arriti në spital ose nëse kishte nevojë për operacion, por ai me gëzim tha se mbijetoi sepse të shtatë të shtënat në njëfarë mënyre humbën organet e tij.

Videoja, e cila kishte mbledhur mijëra shikime që kur u postua, u hoq nga Hudson të hënën pasdite. Ai nuk iu përgjigj një kërkese për intervistë të dërguar përmes Facebook Messenger.

Pas të shtënave, regjistrimet e arkivuara nga dispeçeri konfirmojnë një pjesë të llogarisë së Hudson. Autoritetet morën një telefonatë rreth orës 12:15 të mëngjesit se dikush në 7-11 ishte qëlluar shtatë herë, Dielli i Kolorados.

Anderson Lee Aldrich, 22 vjeç, është arrestuar në lidhje me të shtënat dhe tani akuzohet për vrasje dhe krime të urrejtjes. Sipas autoriteteve, ai ishte i armatosur me një pushkë të stilit AR dhe një pistoletë.

Pavarësisht se ishte në humor të mirë për t’i mbijetuar masakrës, Hudson tha se ai simpatizon me pesë viktimat, të cilave nuk iu dha mundësia t’i telefononin të dashurit e tyre për herë të fundit.

“Më vjen vërtet keq për njerëzit që nuk ia dolën,” tha Hudson. “Janë familjet që marrin në telefon, dhe unë pata fatin ta telefonoj vetë babanë, qoftë edhe për herë të fundit, ta telefonoj dhe t’i përshëndes… Jam shumë e lumtur që jam gjallë dhe nuk mundem. besoni se jam gjallë.”Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *